ZAMÓW SERWIS KOTŁA

TEL: +48 506 626 625

Autoryzowany Partner De Dietrich

Zajmujemy się serwisowaniem urządzeń grzewczych marki De Dietrich. Jeżeli zdarzy się awaria kotłowni gazowej zapraszam do kontaktu z naszymi specjalistami którzy rozwiążą Państwa problem.
Autoryzowanym partnerem marki De Dietrich jesteśmy od 2007 r

Kocioł z wbudowanym podgrzewaczem c.w.u. stanowi rozwiązanie pośrednie dla kotłów jednofunkcyjnych z zasobnikiem c.w.u. oraz kotłów dwufunkcyjnych przepływowych. Na co zwrócić uwagę wybierając urządzenie.

Kocioł z wbudowanym zasobnikiem stanowi niejako połączenie dwóch wspomnianych rozwiązań.  Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że w jednej obudowie mamy zamkniętą praktycznie całą kotłownię. Daje nam to oszczędność miejsca w podobnym stopniu jak w przypadku kotłów dwufunkcyjnych przepływowych. Do tego posiadamy wysoki komfort c.w.u., jaki zapewnia kocioł jednofunkcyjny z osobnym zasobnikiem. Nie bez znaczenia jest też fakt, że kotły z wbudowanym podgrzewaczem c.w.u. oferowane są w dwóch wariantach, jako wiszące i stojące. Urządzenia dostępne są też z dwoma rodzajami wymienników: wężownic owym, który podgrzewa wodę w zasobniku „równomiernie” w całej objętości, oraz płytowym, który wytwarza ciepłą wodę w zasobniku w sposób warstwowy.

Dla kogo kocioł wiszący, dla kogo stojący?

Kocioł wiszący to propozycja skrojona idealnie dla właścicieli mieszkań o niedużej powierzchni, którą zamieszkuje większa liczba domowników. Nie ma tu miejsca na na kocioł jednofunkcyjny z wolnostojącym zasobnikiem, z kolei wiszący kocioł dwufunkcyjny może okazać się za mało komfortowy pod kątem wydajności c.w.u. Najkorzystniejszym rozwiązaniem okazuje się więc kocioł wiszący z wbudowanym zasobnikiem. Może być zainstalowany w łazience lub kuchni, nawet w ciągu szafek kuchennych. Pod obudową oprócz jednostki kotłowej znajduje się zasobnik wody o pojemności od 40 l.

Kocioł stojący z wbudowanym zasobnikiem jest świetnym rozwiązaniem dla posiadacza domu jednorodzinnego. Tego typu kocioł najczęściej instalowany jest w wydzielonym pomieszczeniu, np. kotłowni. Zaletą takiego rozwiązanie jest umieszczenie zasobnika w dolnej części kotła, co wpływa na oszczędność miejsca, ale też estetykę kotłowni. W przypadku urządzeń stojących pojemność zasobnika wynosi od ok. 80 l. Pozwoli to na zaopatrzenie w ciepłą wodę nawet 4 osobową rodzinę.

Należy zaznaczyć, że nawet po wyczerpaniu się ciepłej wody w zasobniku, moc kotła pozwala na dogrzanie pojemności 50÷70 l w czasie krótszym niż 10 min. Jeżeli przy intensywnym pobieraniu ciepłej wody zużyjemy całą pojemność zasobnika, kocioł nadal będzie podgrzewał wodę, jednak będzie pracował w trybie przepływowym, czyli na bieżąco.