ZAMÓW SERWIS KOTŁA

TEL: +48 506 626 625

Autoryzowany Partner De Dietrich

Zajmujemy się serwisowaniem urządzeń grzewczych marki De Dietrich. Jeżeli zdarzy się awaria kotłowni gazowej zapraszam do kontaktu z naszymi specjalistami którzy rozwiążą Państwa problem.
Autoryzowanym partnerem marki De Dietrich jesteśmy od 2007 r

Marka De Dietrich

Logo De Dietrich, symbol jakości od 1778 roku jest najstarszym znanym znakiem przemysłowym. Róg łowiecki został połączony z nazwą firmy na pamiątkę dekretu wydanego przez Króla Ludwika XVI, mającego na celu zabezpieczenie wyrobów firmy De Dietrich przed ich podróbkami.

1684

Jean Dietrich, założyciel firmy, nabywa zrujnowany warsztat rusznikarski w Jaegerthal. Znany z nieustępliwości i silnego charakteru, szybko przekształca go w dobrze prosperujące przedsiębiorstwo i tworzy jedną z najpotężniejszych firm w branży metalurgicznej.

1761

Jean Dietrich, wnuk Joahnna, otrzymuje od Ludwika XV tytuł szlachecki, dzięki któremu stał się Jeanem de Dietrichem. Z czasem okrzyknięto go “Królem Stali”, ponieważ posiadał największą i zarazem jedyną liczącą się fabrykę przemysłową we Francji, w której pracowało aż 1500 osób.

7 lipca 1778

Róg myśliwski, logo firmy, zostaje oficjalnie zastrzeżony jako znak towarowy. Dzisiaj róg jest uważany za symbol jakości firmy i pojawia się na wszystkich jej produktach.

14 lipca 1789

Wybucha Rewolucja Francuska, która trwa przez kolejne 10 lat. Burza Rewolucji pogrążyła nie tylko rodzinę de Dietrich, ale całe przedsiębiorstwo w chaosie.

1806

Władzę w firmie obejmuje 28-letnia Amélie de Dietrich, wdowa po Jeanie-Albercie-Frédéricu. Mimo trudnej sytuacji i dużego deficytu finansowego udało jej się przywrócić nie tylko dawną świetność firmy, ale też rodzinnego ducha i niezależność finansową

29 grudnia 1793

Phillipe-Frédéric de Dietrich, syn Jeana de Dietricha III, “Króla Żelaza”, w czasie rewolucji staje po stronie króla i zostaje stracony na gilotynie za przeciwstawienie się rządowi. Mimo to zapisał się w historii rodziny i kraju: był odpowiedzialny za rozwój przemysłowy Francji, pełnił funkcję burmistrza Strasburga i przyczynił się do powstania “Marsylianki”.

1841

Firma buduje żeliwny most Saint Thomas w Strasburgu zaprojektowany przez inżyniera Antoine’a Rémy’ego Polonceau. Konstrukcja stała się symbolem początków rewolucji przemysłowej.

1848

Firma rozpoczyna erę przemysłową, stopniowo zaprzestając produkcji żeliwa i stali przemysłowej oraz przekształcając odlewnie w zakłady produkcyjne dla kolejnictwa i mechaniki.

1897

Eugene de Dietrich, za radą swojego kuzyna, Adriena de Truckheima, kupuje patent na prototyp samochodu od Amede Bolleego. Produkuje go, a następnie wygrywa nim swój pierwszy międzynarodowy wyścig na trasie Paryż-Amsterdam.

lipiec 1899

Kolejny sukces na torach wyścigowych. Samochód De Dietrich triumfuje i zajmuje  pierwsze miejsce w wyścigu Moguncja-Koblencja-Moguncja.

1902

Eugene de Dietrich rozpoczyna współpracę z młodym technikiem Ettorem Bugattim. Efektem ich działań jest między innymi powstanie nowoczesnego jak na tamte czasy czterocylindrowego silnika.

1904

Po tym jak żaden z samochodów zaprojektowanych wspólnie z Bugattim nie wszedł do masowej produkcji, Eugene de Dietrich porzuca motoryzację i przez całe dziesięciolecia koncentruje się na branży mechanicznej, produkcji urządzeń dla przemysłu chemicznego, sprzętu grzewczego, urządzeń kuchennych i sprzętu dla kolejnictwa.

1928

Baron Bernard de Turckheim uzyskuje dofinansowanie na masową produkcję grzejników i kotłów do centralnego ogrzewania. Data ta uchodzi za początek ekspansji De Dietrich na rynek urządzeń grzewczych.

1938

Dominique de Dietrich wraz ze swoimi akcjonariuszami zakłada nową firmę w Afryce Północnej – SNAF.

1952

Pod wpływem Dominique’a de Dietricha zostaje uruchomiona produkcja D6 – kotła na olej o dużej pojemności do centralnego ogrzewania.

1961

De Dietrich wprowadza do produkcji urządzenia gospodarstwa domowego (kuchenki gazowe i elektryczne, piekarniki).

1964

Podział firmy. Oficjalnie powstają trzy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością:  De Dietrich Chauffage (obejmujący zakłady w Mertzwiller Niederbronn i Vendome), De Dietrich Mecanique (Reichshoffen), Compagnie Immobiliere et Financiere De Dietrich (posiadająca zamek w  Reichshoffen i lasy).

1978

Firma wprowadza na rynek pierwsze pompy ciepła i systemy solarne przeznaczone  do podgrzewania wody.

1996

De Dietrich nabywa firmę OERTLI zajmującą się produkcją palników.

998

Założenie firmy De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o.o.

2000

Grupa De Dietrich jest przedmiotem przyjaznej publicznej oferty spółki Société Industrielle du Hanau (SIH), kontrolowanej przez ABN AMRO Capital Investisement France. Grupa kontynuuje rozwój w różnych dziedzinach działalności. W Polsce rozpoczyna działalność Klub Złotego Instalatora (KZI).

004

Grupa De Dietrich Thermique łączy się z Grupą Remeha, liczącego się producenta kotłów kondensacyjnych na rynku europejskim.

2008

Grupa De Dietrich Remeha kontynuuje rozwój w dziedzinie energii odnawialnych a przede wszystkim pomp ciepła. W tym zakresie nabywa grupę DFM bardziej znaną pod nazwą SOFATH zajmującą się sprzedażą pomp ciepła.

2009

Grupa De Dietrich Remeha tworzy wraz z firmą Baxi grupę BDR Thermea, nową wiodącą firmę w dziedzinie nowatorskich rozwiązań i usług związanych z ogrzewaniem i ciepłą wodą użytkową.

2015

De Dietrich Technika Grz

28 kwietnia 2017

Firma De Dietrich obchodzi 333 lata istnienia!

ewcza Sp. z o.o. przenosi się do nowej siedziby przy ul. Północnej we Wrocławiu. Zostaje otwarty nowoczesny Ośrodek Szkoleniowy.

23-26 kwietnia 2018

De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o.o. z dumą prezentuje swoje produkty na Targach Instalacje 2018 w Poznaniu

7 czerwca 2018

Uroczysta Gala z okazji 20-lecia działalności firmy De Dietrich w Polsce